Strandengen 37 i Juelsminde er solgt for 3.300.000 - se køberen og 4 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Juelsminde og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Juelsminde følger boligmarkedet i og omkring Juelsminde. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Strandengen 37 solgt for 3.300.000 kr.

Boligen overtages af Charlotte Jacobsen og Taeri Choe Hansen den 30. april. Køberen har betalt 3.300.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 30.556 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.800.000 og boligen er derfor handlet til 18% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 108 kvm. og er opført i 2003. Grunden er på 4.870 kvm.

Boligen er solgt af home Juelsminde

Gl Dykjær 10 solgt for 2.855.555 kr.

Boligen overtages af Christian Bøje og Line Brynning Bøje den 09. april. Køberen har betalt 2.855.555 for boligen, hvilket svarer til en pris på 33.995 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.600.000 og boligen er derfor handlet til 78% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 5 værelser på i alt 84 kvm. og er opført i 1971. Grunden er på 957 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Juelsminde

Pøt Strandby 407, Østrup solgt for 2.025.000 kr.

Boligen overtages af Niels Peter Gadeberg og Ruth Gadeberg den 12. april. Køberen har betalt 2.025.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 17.920 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.750.000 og boligen er derfor handlet til 16% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 113 kvm. og er opført i 2005. Grunden er på 818 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Ejendoms Centret, Juelsminde

Kildevej 13 solgt for 1.850.000 kr.

Boligen overtages af Ulla Jensen og Carl Magnus Jensen den 28. april. Køberen har betalt 1.850.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 12.013 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.400.000 og boligen er derfor handlet til 32% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 154 kvm. og er opført i 1962. Grunden er på 937 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Juelsminde

Toften 11 solgt for 1.395.000 kr.

Boligen overtages af Napolon Telo Stefani og Adelina Stefani den 16. april. Køberen har betalt 1.395.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 12.130 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 780.000 og boligen er derfor handlet til 79% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 115 kvm. og er opført i 1966. Grunden er på 780 kvm.

Boligen er solgt af Nybolig Juelsminde

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk