Der venter en weekend fyldt med kunstneriske oplevelser for både store og små i Juelsminde. Den byder blandt andet på et humørfyldt revymesterskab og en stemningsfuld koncert i Juelsminde Kirke.
Lørdag aften byder Juelsminde Hallerne på en stor revykonkurrence, hvor landets bedste amatørrevyer kæmper om at blive Danmarksmestrene i Revy. Forbered dig på en aften fyldt med latter og talent, når fantastiske revyhold på kærlig vis skriver og optræder med deres bedste numre.
Tidspunkt: Lørdag 5. september 2026, kl. 19:30
Sted: Juelsminde Hallerne, Tofteskovvej 12, 7130 Juelsminde
Entré: Fra 205 kr
Billetsalg: DM i REVY 2026
Målgruppe: Alle
Søndag eftermiddag kan du opleve en magisk koncert i den smukt beliggende Juelsminde Kirke. Med violin og accordeon, fremfører Hanne Askou og Frode Andersen klassisk musik af både Ludolf og Carl Nielsen. De to komponister har levet vidt forskellige liv, og denne koncert vil bringe både ukendte og kendte toner til live.
Tidspunkt: Søndag 6. september 2026, kl. 16:00
Sted: Juelsminde Kirke, Kirkebakken 2K, 7130 Juelsminde
Entré: 50 kr
Målgruppe: Alle
Opret din begivenhed her for at få dine arrangementer vist.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenhederne kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek begivenheden inden du tager afsted.